Alapítás, látás „ÚJ REMÉNY egy reményvesztett világban”

pasztorGyülekezetünk alapító lelkipásztora Tóth Sándor, felesége Mónika akiket három leány gyermekkel, Fannival, Grétával és Helgával ajándékozott meg az ÚR. Szülei Krisztust személyesen nem ismerték, így gyerekkorában nem halhatott a Megváltóról.

Középiskolás évei alatt lemezlovasként (D.J.) kezdett dolgozni. A középiskola elvégzését követően egy debreceni cégnél helyezkedett el, közben folytatta a diszkók szervezését. Egyre jobban foglalkoztatta az a gondolat, mely a középiskolás évek alatt tört fel először benne, hogy „Mi értelme az életnek, a tanulásnak, és a munkának, ha végül úgyis meghalunk?".

Ebben a keresésben került kapcsolatba az okkultizmussal, keleti vallások képviselőivel, de a pillanatnyi izgalmas, érdekesnek látszó élmények után nem volt semmi maradandó, ami választ adott volna kérdéseire. Eközben találkozott keresztyénekkel, akik hatására vett egy Bibliát, melyet olvasni kezdett. Egyik ismerőse érdeklődőként el-el járt a helyi Baptista Gyülekezetbe, ő hívta el barátaival együtt az ifjúsági összejövetelre, ahol megfogta őket a szeretet és az őszinte törődés. Ezt követően rendszeresen járt az ifjúsági csoport találkozóira, valamint a Kovács Géza lelkipásztor által vezetett érdeklődők (barátkozók) Biblia óráira. Itt sok kérdéséra kapott választ, olyanokra is melyek a Biblia olvasása közben merültek fel benne. Kilenc hónap múlva egy film hatására, - ami Jézus Krisztus visszajöveteléről (elragadtatás) szólt -, jutott bűnismeretre. Ezen az estén könnyek között adta át életét az ÚRnak, megvallva bűneit, ugyanakkor örömmel fogadva el a kegyelmet, bűnbocsánatot. Ekkor egy új ember lett, teljesen megváltozott az élete.

Ennek hatására abbahagyta a lemezlovas (D.J.) munkát, mert megutálta azt, amit addig szeretett. Tanulmányokba kezdett, mely során mérnöki majd teológiai végzettséget szerzett. 1992 szeptemberében merítkezett be, és novemberben bekapcsolódott az örömhír (evangélium) hirdetésének szolgálatába az u.n. FAMISZ evangelizációs mozgalom keretei között. Családjából és baráti köréből többen átadták életüket Jézus Krisztusnak. Abba a faluba is elvitték az evangélium üzenetét, ahol felnőtt. Az itt rendszeresen szolgáló missziós csoport vezetésével Kovács Géza lelkipásztor bízta meg. A Falumisszió egyik munkatársaként, majd vezetőségének tagjaként az országhatáron belül és azon túl is több településen szolgálhatott, bizonyságtétellel, majd az evangélium prédikálásával és csoportok vezetésével. 1994-től lett a Debreceni Baptista Gyülekezetben az egyik ifjúság csoport vezetője. 1996. pünkösdjén avatták fel a Debreceni Baptista Gyülekezet és a Derecskei Missziós Körzet evangélistájává. Elhívási igéje az Ézsaiás 49:6 volt. 1996 októberében a Debreceni Baptista Gyülekezetben az ifjúsági pásztor szolgálatát vette át, az előző lelkipásztor távozását követően. Idő közben munkatársaival együtt két gyülekezet plántálásában lehetett Krisztus munkatársa Pocsajban és Esztárban.

Az ifjúság vezetésére kapott megbízása 2000. októberében járt le. A gyülekezet vezetői megkérték, vállalja el a következő időszakra is ezt a szolgálatot. Az Úr elé állt, és imádkozva kereste az Ő akaratát. Azt a vezetést kapta, hogy egy új gyülekezet plántálásába kell kezdenie Debrecenben, amiben felesége is támogatta. Megértette, hogy szívében már nem egy ifjúsági munka van, hanem egy új gyülekezet. Ezt a látását megosztotta a gyülekezet lelkipásztorával és vezetőivel kérve, vizsgálják meg Istentől valónak látják-e ezt a vezetést. Ők az ÚRtól valónak ítélték és 100%-ban támogatták a gyülekezetplántálás elindítását. Nem sokkal ezután a vezetők gyülekezetet véleményét is kikérték, a gyülekezet is úgy látta, hogy Isten akarata az, hogy a gyülekezet kirendelje Tóth Sándort, feleségét és nyolc munkatársát Debrecenben egy új, önálló baptista gyülekezet plántálására.

Fel kellett ismerniük, új bor új tömlőbe való (Máté 9:17). A ma emberét egy kultúra közeli gyülekezetben hatékonyabban tudjuk megszólítani Jézus Krisztus evangéliumával. Így vált nyilvánvalóvá, hogy az új gyülekezetnek formailag másnak kell lennie, mint az anyagyülekezet. Ezzel pedig nem veszíttetünk, hiszen együtt a régi és új gyülekezet még több ember felé tud áldássá lenni az Úr kezében.



LÁTÁSUNK A GYÜLEKEZETRŐL

Új, kultúra közeli gyülekezet plántálása, mely kész és képes elérni, tanítványozni,
és szolgálatba állítani a környezetében élő, Krisztust még nem ismerő embereket.

 

 

 
Az előzményekről
 

1997-ben egy hajnali imaalkalmon néhányan kaptunk egy látomást az ÚRtól. Ebben Debrecen város főtérén egy nagy evangelizációs alkalmat láttunk, ahol sokan fogadták el Jézus Krisztust, mint megváltójukat. Akkor még a főtér (Kossuth tér) a város legforgalmasabb része volt. Azon gondolkodtunk, hogyan fogjuk leállíttatni a forgalmat itt, az evangelizáció idejére. Azóta azonban az Úr tovább munkálkodott városunkban. A város vezetése 1999-ben úgy határozott, hogy lezárja a főteret a forgalom elől, és sétáló övezetté alakítja. Az teret 2001. június 30-án át is adták, pontosan úgy, ahogyan azt a négy évvel korábbi látomásban kaptuk. Tehát a tér készen áll. A kérdés az: Mi felkészültünk-e? Azóta a Debreceni Pásztorkörrel együtt több evangelizációs rendezvényt tartottunk Debrecen város főterén. Úgy látjuk az ébredésben sok gyülekezetre lesz szükség, melyek képesek befogadni, tanítványozni, és szolgálatba állítani a megtérteket.
 

A látás kibontása és megvalósulása
 

Látásunk szerint a leghatékonyabb missziós módszer egy élő, kultúra közeli gyülekezet, mely a Bibliára alapozottan épül fel. Céljai Isten céljaival egyeznek meg. Jézus Krisztus a nagy misszió parancsban a gyülekezet távlati céljaként az egész világ elérését jelölte meg. Úgy látjuk nem szabad egyetlen gyülekezetnek sem ennél kevesebben gondolkodnia. Természetesen nem a világmisszióval kell kezdenünk. Amit viszont már most tudunk végezni az a közvetlen környezetünk elérése, és új kapcsolatok építése az evangélium megosztása céljából. Ennek érdekében nem tartunk két alkalomnál többet egy héten a gyülekezet egésze számára azért, hogy a gyülekezet tagjainak legyen idejük ezeket a kapcsolatokat építeni. Az embereket, mint személyeket kívánjuk látni, és sohasem személytelen tömegeket. Igyekszünk ezek által a személyes kapcsolatok által, városunkra is lehető legnagyobb evangéliumi hatást kifejteni. Fontosnak látjuk, hogy ne csupán egy-egy korosztály, hanem egész családok felé szolgáljunk. Gyülekezetünk nyitott újabb gyülekezetek plántálására és misszionáriusok kiküldésére, támogatására. Leány gyülekezetünk a Szegedi Új Remény Baptista Gyülekezet nem csupán gyümölcse az Úrtól vett látásnak, hanem tovább vivője is. A városunk evangéliummal való elérése érdekében jó kapcsolatot igyekszünk ápolni nem csak a Baptista Gyülekezettekkel, hanem a város más evangéliumi gyülekezeteivel is.

Bemutatkozó videó

Bemutatkozó videónk



EGYHÁZI KAPCSOLAT

Gyülekezetünk hivatalos tagja a Magyarországi Baptista Egyháznak.

Rendszeres, élő kapcsolatban állunk a következő debreceni gyülekezetekkel: